HSHELL20WH
At a Glance
Product Dimensions 5"h x 20"w x 18"d
Summit's shell hoods are designed and manufactured in the USA to help complete your kitchen space on a budget. Model HSHELL20WH is a 20" wide shell hood in a classic white finish. It does not include any fans or electrical components.Read More
Get to know this product.
Product Overview
Product Overview
No electrical components
Shell hoods do not include light or fan
White finish
Black and stainless steel look shell hoods also available
20 inch width
Designed to match 20 inch ranges; also available in 24, 30, and 36 inch widths
Made in the USA
Solidly constructed for years of use
More sizes available
Additional sizes can be specially ordered (minimums apply)
Additional units are available in black and a stainless steel look, as well as other common sizes including 24", 30", and 36". Browse the full line to explore your options.