SKMD30E3DS
At a Glance
Modify your 24 in. 1.2 cu. ft. 950W Sharp Stainless Steel Easy Wave Open Microwave Drawer Oven (SMD2480CS) with the SKMD30E3DS 30-inch extension kit. The two 6-inch panels allow you the flexibility to extend the width of your Sharp Microwave Drawer Oven to properly fit it into larger cutouts.Read More
Get to know this product.
Product Overview
Product Overview
This extension kit is designed in a classic stainless steel with black glass to seamlessly integrate into your kitchen's existing decor. From craftsman to contemporary, the Sharp Microwave Drawer Oven’s sleek, low-profile design and stainless-steel finish with the 30 in. extension kit beautifully complement any kitchen style or appliance.
Designed for Use With the Sharp SMD2480CS Microwave Drawer™ Oven
30 in. Extension Kit
Extends Your Existing 24 in. Microwave Drawer Oven to Perfectly Align with Other 30 in. Appliances.